شما اینجا هستید

اولین ابر رایانه ملی

مرکز ابررایانش ملی، مرکزی منحصر به فرد در کشور بوده که با حمایت معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری تاسیس و نگه‌داری شده تا با بهره‌گیری از پردازش موازی بر روی ابررایانه‌های پرقدرت از نوع کلاستر امکان اجرا و انجام محاسبات حجیم و پیشرفته را برای متخصصین و صنعتگران کشور فراهم سازد.

این مرکز با مدیریت گروه پژوهشی محاسبات پیشرفته که دارای بیشترین سابقه و تجربه در نصب و راه‌اندازی سیستم‌های ابررایانه در کشور می‌باشد، نه تنها امکانات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و مشاوره‌ای بی‌نظیری را در اختیار جامعه علمی، تحقیقاتی و صنعتی کشور قرار داده که امکان سرمایه‌گذاری آنان رادر این شاخه مهم از علوم و صنایع پیشرفته فراهم می‌نماید تا بتوانند در سود حاصله نیز سهیم بوده و به صورت بهینه از سرمایه‌گذاری خود بهره‌برداری نمایند.

پژوهشگران و صنعتگران در اقصی نقاط کشور می‌توانند با تکمیل و ارسال فرم در خواست از خدمات پردازشی، آموزشی و تحقیقاتی این مرکز به صورت حضوری و یا از راه دور استفاده نمایند. علاوه بر خدمات یاد شده، بخش‌های مختلف پژوهشی و صنعتی کشور می‌توانند از خدمات نگهداری و میزبانی کلاستر نیز استفاده نمایند. بدین ترتیب، بخش‌های مذکور نیازی به سرمایه‌گذاری جهت تجهیز محل و تامین نیروی تخصصی برای نصب، راه‌اندازی و نگهداری از سیستم‌های گران‌قیمت و حساس کلاستر نداشته و می‌توانند این خدمات را به صورت یکجا و با کیفیت حرفه‌ای از مرکز ابررایانش ملی دانشگاه صنعتی اصفهان دریافت دارند.

اولین ابر رایانه ملی