رفتن به محتوای اصلی
x

با توسعه روزافزون دانشگاه‌ها و اثرگذاری فزاینده‌ی آنها در بخش‌های مختلف صنعت و جامعه، جایگاه پژوهش و فناوری در دانشگاه‌ها ارتقای دوچندان یافته و تولید ثروت از علم نافع به عنوان شعارمحوری دانشگاه‌های نسل جدید مطرح می‌باشد.

در این راستا دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور با برنامه‌ریزی هدفمند در سند تحول خود اقدام به حرکت به سمت دانشگاه‌های پژوهش‌محور و مولد دانش به اتکای کلیه‌ی پتانسیل‌های علمی و فرهنگی خود نموده است. توسعه‌ی مراکز پژوهشی به ویژه پژوهشکده‌های تقاضامحور، ارتباط مؤثر با صنایع بزرگ استان و تشکیل کارگروه‌های مشترک در جهت بومی‌سازی بخش‌های با تکنولوژی بالا و ایجاد بسترهای ارتباطی دانشجویان تحصیلات تکمیلی با صنعت و جامعه در جهت کارآفرینی و تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله اقدامات اساسی است که در این معاونت انجام شده است. از طرف دیگر ارتقای جایگاه علمی دانشگاه در رتبه‌بندی‌های ملی و جهانی با تولید مقالات اصیل در مرزهای دانش، تألیف کتب مرجع، انتشار نشریات علمی معتبر در رشته‌های مختلف و نهایتاً ارتباط علمی با مراکز معتبر تحقیقاتی جهان از جمله اقدامات این معاونت در پیشبرد مرزهای دانش می‌باشد.

بر اساس ساختار کنونی دانشگاه، معاونت پژوهش و فناوری شامل ۷ مدیریت : امور پژوهشی، فناوری و ارتباط با صنعت و جامعه، کتابخانه و انتشارات، فناوری اطلاعات، آزمایشگاه مرکزی، مرکز رشد و مرکز ابررایانش ملی شیخ‌بهایی می‌باشد.

با بازدید از وب‌سایت معاونت پژوهش و فناوری با اهداف، ساختارها، فعالیت‌ها، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های این معاونت بیشتر آشنا خواهید شد.

 
 

 

تحت نظارت وف ایرانی